KULLANIM ALANLARI

GIDA SEKTÖRÜ

Gıda üretimi, tüketicilerin sağlığını korumak adına belirli standartlara bağlı kalarak gerçekleştirilmelidir. Yiyecek ve içecek üretim prosesleri sırasında ortaya çıkan kirleticiler ürün kayıplarına, yüksek maliyetlere neden olmakta ve aynı zamanda insan sağlığı açısından da büyük risk oluşturmaktadır. Bu nedenle oluşabilecek riskleri önlemek için hava kalitesi en hassas ölçümlerle takip edilmeli ve herhangi bir kontaminasyona sebep olabilecek faktörlerden kaçınılmalıdır.

NAF Fİltre olarak Gıda sektörüde üretim, depolama, lojistik, satış ve perakende zincirinin her adımında filtrasyon ve projelendirme çözümleri sunuyoruz.

TURİZM SEKTÖRÜ

Özellikle tatil ve seyehat amacıyla otellerin "Güvenli Turizm Sertifikası" gibi kalite standardına haiz belgelere sahip olması öncelikli tercih edilen kriterler arasında yer almaya başlamıştır. Otellerde iç mekan hava kalitesinin artırılması için havalandırma ve klime sistemlerinde kullanılacak filtrelerin yüksek performansa sahip olması gerekmektedir.

NAF Filtre olarak turizm sektöründe sunduğumuz filtrasyon çözümlerimiz ile yerli ve yabancı turistlerin güvenle ve sağlıklı bir şekilde tatil yapmasını sağlamaktayız. Turizm sektöründe oteller, müzeler, transfer araçları gibi alanlarda aktif kullanım alanı bulunmaktadır.

SAĞLIK VE İLAÇ SEKTÖRÜ

Ameliyathane, yoğunbakım üniteleri başta olmak üzere klinikler, laboratuvarlar gibi pek çok alanda hava değişim sayılarını belirlemek ve buna uygun filtre sistemini seçmek hasta ve sağlık çalışanları açısından oldukça öenmlidir. 

İlaç sektörü hassas filtrelemenin en önemli olduğu sektörlerin başında gelmektedir. Özellikle şurup gibi sıvı içerikli ilaçların üretimi sırasında çevresel mikrobiyal yükün minimize edilmesi gerekmektedir.

0,30 Mikron seviyesine kadar hassas filtreleme yapan ürünlerimiz ile Sağlık ve İlaç sektöründe temiz hava ihtiyaçlarını ve tüm gereksinimleri karşılayacak NAF Filtre, ihtiyaca en uygun çözümleri sunmaktadır. 

TOPLU YAŞAM ALANLARI

Günümüzde birçok insan zamanının çoğunu kapalı ortamlarda geçirmektedir Toplu yaşam alanlarındaki merkezi iklimlendirme sistemleri havayı devir daim yöntemi ile sirküle ettiği için hapşırma, öksürme, komuşma ve nefes alma gibi eylemler ile ortam havasına aktarılan partiküller, havada yayılarak solunum yolu ile insanlara bulaşma riskini artırmaktadır. bu nedenle toplu yaşam alanlarının temiz hava ile desteklenmesi ve iç mekanda insan nefesi ile kirlenen havanın hijyenik olarak doğru yöntemlerle temizlenmesi sağlık açısından önem arz etmektedir. 

İç ortama uygun hava koşullarının oluşturulması için kullanılan iklimlendirme sistemlerinde NAF Filtre ürünleri ile doğru projelendirme sayesinde sağlıklı temiz hava ve enerji tasarrufu sağlanır.

Gıda Sektörü

- Üretim

- Depolama

- Lojistik

- Satış ve perakende

Turizm Sektörü

- Oteller

- Müzeler

- Transfer araçları

Sağlık ve İlaç Sektörü

- Hastaneler

- Laboratuvarlar

- Klinikler

- İlaç üretim ve depolama tesisleri

Toplu Yaşam Alanları

- Kamu Binaları

- Ticari Binalar (İş merkezleri..)

- Eğitim Kurumları (Kreşler, okullar.)

- Alışveriş Merkezleri

- Spor  Salonları

- Güzellik Merkezleri

Toplu Taşıma Araçları

- Otobüs

- Minibüs

- Tren

- Metro

- Uçak

Kültürel Faaliyet Alanları

- Sinema

- Tiyatro

- Gösteri Merkezleri